Galerie

Wakacyjne wspomnienia 2019

Inaczej, ale tez atrakcyjnie :). Nie pojechaliśmy na wspólne rekolekcje, ale kilka razy mogliśmy razem się pomodli, pobyć i miło spędzi czas :)

Pożegnanie 18.06.2019

Za nami kolejny rok formacyjny i kolejne pożegnanie na czas wakacji ze sobą, a na dłuższą chwilę z s. Anną Wilkońską, która od września przechodzi na inną palcówkę. My zostajemy, grupa istnieje i od września podejmiemy nowe wyzwania z s. Beatą Białkowską , którą powitam po raz drugi :)

Życiowe egzaminy

Sakrament bierzmowania to egzamin z życia religijnego, a maturalny pozwala nam na dalszy rozwój umysłu. W tym roku zostały zaliczone oba: Kamila Skrzek, Natalia Kogut i Olek Mirek pozytywnie zdali ten pierwszy, a Julka Skrzek, Stefania Mirek i Dawid Sowa ten drugi.

Góra św. Anny 8-10.03.2019

Wyjątkowy wyjazd i wyjątkowy czas. Mieliśmy możliwość bliżej się pozna i doświadczy realnej obecności Boga.

Bajkowy Bal :)

U nas nigdy nie jest nudno. Tym razem bal jak z bajki :) Było przebranie była zabawa i było jedzenie :)

Lodowisko w Dębicy - 24.01. 2019

Jest takie przysłowie, a nawet dwa: " Historia lubi się powtarzać "i ...kołem się toczy. W naszej grupie podobnie, niektóre wydarzenia czasami się powtarzają :) Tym razem pojechaliśmy w czasie ferii poćwiczyć mięśnie nóg na łyżwach. Oczywiście było super :)

Św. Mikołaj i Wigilia - 21 XII 2018 r.

Jak zawsze przychodzi i tym razem się pojawił. Przyniósł wór prezentów i ucieszył nasze serca. Czekamy na kolejne spotkanie już za rok :)

Mianowanie nowych animatorów - 1 XII 2018 r.

W czasie drugiego w tym roku formacyjnym zjazdu szkoły animatora w Domu Prowincjalnym szarytek w Krakowie miało miejsce mianowanie 2 nowych animatorek WMM, m. in. Kingi z naszej dąbrowskiej wspólnoty. Wyjątkowo odbyło się ono w sobotę zamiast w niedzielę. Uroczystej Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczył dyrektor kleryków – ks. Szczepan Szpoton, który przybył razem z licznymi klerykami Zgromadzenia Misji. Dzięki nim oprawa liturgii była bardzo uroczysta. Niecodziennymi gośćmi na tej Eucharystii była młodzież MISEVI (Stowarzyszenie Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo), która wieczorem dawała swoje świadectwo z misji na Madagaskarze, w Odessie i Bałcie. Mianowania nowych animatorek i wręczenia odznaki dokonał ks. Marcin Stasiowski. Po modlitwie w refektarzu, z nakrytymi na biało stołami, obyła się dla wszystkich uroczysta kolacja. Było to radosne wspólnotowe świętowanie!

Przyjęcie Medalu - 27 XI 2018 r.

Dokładnie w rocznicę objawienia św. Katarzynie Laboure Cudownego Medalika przez Maryję w 1830 r. nasza wspólnota przeżywała uroczystość przyjęcia Medalu Niepokalanej na różowej, zielonej i niebieskiej wstążce. W czasie wieczornej Mszy św. towarzyszył nam swoją modlitwą ks. Rafał Ciecieręga, s. Anna i pozostałe siostry szarytki. Dostaliśmy dyplomy i Cudowne Medaliki z Paryża. Na nowo oddajemy się Tobie, Maryjo!

Spotkanie młodzieży WMM z Powiśla - 25 XI 2018 r.

Niedzielne popołudnie poprzedzające Triduum naszych wincentyńskich uroczystości (27 XI – Matki Bożej od Cudownego Medalika, 28 XI – św. s. Katarzyny Laboure, 29 XI – rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia) oraz przyjęcie Medalu w Dąbrowie stało się okazją do wspólnego spotkania WMM z Laskówki, Smęgorzowa i naszej wspólnoty. 4 godziny wypełniła nam s. Stanisława Krasucka, która przyjechała do nas z Krakowa. „Szukam z Tobą w moim życiu śladów Boga, Maryjo…” – kilka razy wyśpiewaliśmy temat w słowach refrenu piosenki. Znalazł się czas na film, radosna zabawę, konferencje i modlitwę. Nie zabrakło oczywiście agapy z pizzą. S. Stanisława przypomniała nam o wybraniu każdego z nas przez Maryję, bo to przecież Ona jest Założycielką Stowarzyszenia.

Jubileusz 100-lecia Niepodległości Polski w ZOL-u - 10 XI 2018 r.

W przeddzień 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości udaliśmy się do zakładu opiekuńczo-leczniczego przy szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, aby razem z chorymi przeżywać tę uroczystość. Panie pielęgniarki i opiekunki przygotowały chorych i poprzywoziły ich na wózkach.O godz. 10.30, jak co miesiąc, rozpoczęliśmy wspólną modlitwę od dziesiątka różańca prowadzonego przez naszą wspólnotę i od Aktu Oddania. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św., prowadząc śpiew, której przewodniczył ks. kapelan Zbigniew Szewczyk. Po Eucharystii przygotowaliśmy dla chorych krótki montaż słowno-muzyczny z okazji Jubileuszu Niepodległości, składający się z wierszy i piosenek. Naszą obecnością i zaangażowaniem mamy okazję urozmaicić chorym czas i sprawić radość. Pacjenci cieszyli się zwłaszcza z obecności tych najmłodszych :).

Zjazd WMM- Kraków 29.09.2018

Coroczne spotkanie grup WMM Prowincji Krakowskiej już za nami. Według obliczeń było 320 osób. Tym razem było INACZEJ :) Pozostało to samo miejsce - Dom Sióstr Miłosierdzia, ale atrakcje i sposób przeżywania odbiegał od standardów. Oczywiście w centrum była Eucharystia. Nasza grupa poprowadziła procesję, skupiając uwagę wszystkich na osobie Ducha Świętego. Połączone siły grup z Powiśla Dąbrowskiego na miarę możliwości ubogaciły liturgię śpiewem podczas Mszy Świętej. Obecny Ksiądz Dyrektor WMM w Polsce w homilii nawiązał, że WSZYSCY jesteśmy odpowiedzialni za jakość bycia i działania lokalnych grup oraz za siebie nawzajem. Udzielił również błogosławieństwa Animatorom. Po części oficjalnej uczestnicy byli podzieleni na grupy wiekowe i udali się do wskazanych miejsc na swoje zajęcia. Wcześniej grupa WMM z Karkowa zaprezentowała przedstawienie pt: Niebieska sukienka. Młodzież miała konferencję ks. Pawła Szymańskiego, który uświadomił nam, ze JEDEN JEST DUCH LECZ ROŻNE DARY ŁASKI. Potem był posiłek dla ciała- kiełbaska z grilla i burgery, które rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Całość uświetnił koncert Misjonarzy św. Wincentego - LAZARYŚCI, który wielu porwał do tańca i ruchu jak na dyskotece. Odwiedziliśmy też na chwilę sławną Galerię Krakowską i pojechaliśmy na kolejny emocjonujący punkt programu Escape Room.Jednym słowem był to najlepszy zjazd w jakim braliśmy udział :) :)

10-lecie grupy WMM Laskówka z naszym udziałem

Takie wydarzenie ma miejsce tylko raz na 10 lat. Grupa WMM Laskówka chciała świętować w naszym towarzystwie. I udało się przybyliśmy z radością. Bawiliśmy się świetnie i polecamy się na przyszłość :) :) :)

Wakacyjne rekolekcje na Długim 22-29-07.2018

Po raz kolejny grupy WMM przeżywały swoje rekolekcje na Długim. W sumie udział w nich wzięło 44 osoby. Tematem przewodnim dla dzieci była Eucharystia, a dla starszych kolejne grzechy główne. Nie zabrakło też ciekawych atrakcji. W poniedziałek mieliśmy dzień odpoczynku i relaksu na plaży. We wtorek uczyliśmy się dobrze wiosłować, żeby w czwartek zorganizować spływ na trzecie jezioro. Przeżywaliśmy wspólne modlitwy poranne i wieczorne, Eucharystię, a także super bawiliśmy się na pogodnych wieczorach przygotowywanych przez młodzież. Mieliśmy też dwa wyjazdy do Gorzowa. W środę pojechaliśmy do Papugarnii i Parku Trampolin oraz przeżyliśmy Eucharystię w kaplicy katedralnej. W piątek udaliśmy się do Escape Room, żeby rozwiązać nielada zagadki i wydostać się z zamkniętego pokoju. W drodze powrotnej udaliśmy się do Mini Zoo na Wawrowie, gdzie pokarmiliśmy zwierzaki. W Czwartek zgodnie z planem dotarliśmy kajakami na trzecie jezioro mimo oporów ratowników a w ostateczności brak jego opieki nad grupą. Był też bieg w formie podchodów, który okazał się super przygodą. W sobotę trzeba było się pakować i opuścić piękne miejsce, gdzie przeżyliśmy wiele ciekawych chwil.

Dzień Matki dla chorych w ZOL-u - 26 V 2018 r.

W Dniu Matki postanowiliśmy pójść do chorych do ZOL-u. Najpierw jak zwykle co miesiąc uczestniczyliśmy razem we Mszy św., którą sprawował ks. Zbigniew - kapelan szpitala. Mirella grała na gitarze, a my wtórowaliśmy jej naszym śpiewem. Po modlitwie rozpoczął się krótki program artystyczny. Chorzy mogli posłuchać wierszy o mamie i piosenki zaśpiewanej solo przez Julię. Nasz drugi solista się rozchorował. To był nasz prezent dla pacjentów na Święto Mamy :)

Ostatki na łyżwach w Dębicy - 13 II 2018 r.

W przeddzień Środy Popielcowej dołączając do WMM ze Smęgorzowa wybraliśmy się małą grupką na łyżwy do Dębicy. Jedni mieli łyżwy drugi raz w życiu na nogach, inni prawie już robili piruety. Najlepiej jechało się na lodzie, gdy zrobiliśmy węża! Bawiliśmy się dobrze. Obiad zaliczyliśmy w Mc Donald’s. Nie wiadomo, gdzie taka ilość jedzenia pomieściła się w takich małych brzuszkach :)

Kolęda u chorych w ZOL-u - 27 I 2018 r.

W ostatnią sobotę stycznia wybraliśmy się do chorych z klerykiem Damianem na wizytę duszpasterską. Śpiewając kolędy chodziliśmy od pokoju do pokoju, a kleryk odmawiał modlitwę błogosławieństwa i kropił wszystkich święconą wodą. Kto tylko mógł, włączał się w modlitwę. Stan zdrowia niektórych na to nie pozwalał. To niełatwe spotkanie z ludzkim cierpieniem. Radością jest dla nas widok uśmiechniętej na nasz widok twarzy i świadomość, że nasze odwiedziny wiele dla tych chorych znaczą.

Bal Hollywood - 13 I 2018 r.

Styczniowe sobotnie popołudnie zapowiadało się bardzo interesująco. Do Dąbrowy miały się zjechać światowej sławy gwiazdy Hollywood. Na niektóre, jak przystało na ważne osobistości, trzeba było nawet poczekać. Od niejednej gwiazdy trudno było oderwać oczy. Animatorki przygotowały sale balową i jadłospis wieczoru. Niektórzy zmieścili nawet 6 porcji frytek. Przybranie na wadze nie groziło, bo zbyteczne kalorie można było spalić w tańcu i różnych zabawach. Sesji zdjęciowej nie było końca... Po balu ekipa sprzątająca spisała się na medal!!!

Wigilia z chorymi w ZOL-u i szpitalu - 23 i 24 XII 2017 r.

W przeddzień Wigilii i 24 grudnia wybraliśmy się do chorych do ZOL-u i szpitala - do tych, którym Boże Narodzenie przyszło spędzać poza domem, a czasem bez bliskich, bo nikt ich nie odwiedzi. W ZOL-u towarzyszył nam Ks. Kapelan Zbigniew Szewczyk. Razem się pomodliliśmy, a gdy chorzy i personel łamali się opłatkiem i później gdy pacjenci spożywali wieczerzę, my śpiewaliśmy dla nich kolędy. Była z nami obecna Św. Rodzina z małym Jezuskiem i 2 Aniołki. Niektórym po policzkach popłynęły łzy wzruszenia. Nie tylko chorym sprawiliśmy radość, ale też św. Wincentemu, który za życia wszystko poświęcił dla Ubogich i uśmiechał się do nas z nieba.

Wigilia i św. Mikołaj - 15 XII 2017 r.

W tym roku dzieci musiały być wyjątkowo grzeczne, bo św. Mikołaj dotarł do naszej Wspólnoty dopiero 15 XII. W tym dniu spotkaliśmy się razem z naszymi opiekunami: s. Anną Wilkońską i ks. Rafałem Ciecieręgą, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie Świąteczne życzenia. Na stole obok łakoci upieczonych przez nasze mamy nie zabrakło także tradycyjnego barszczu z uszkami. Wszystkie dzieciaki: młodsze i starsze, a nawet ksiądz i siostra dostali paczkę od św. Mikołaja, którą trzeba było wykupić jakimś zadaniem. Pośpiewaliśmy trochę kolęd, ale musimy jeszcze poćwiczyć :)

Przedstawienie o objawieniach w Fatimie - 10 XII 2017 r.

W niedzielę po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie nasza wspólnota odegrała przedstawienie mówiące o ich przebiegu i przesłaniu. W naszym występie ukazaliśmy postacie dzieci fatimskich - Łucji, Hiacynty i Franciszka, którym kilkakrotnie objawiła się Maryja oraz które przeżywały z tego powodu różne trudne sytuacje. Aktorzy przypomnieli nam wydarzenia z więzienia, spotkania dzieci z szydzącymi koleżankami i reakcje niedowierzających rodziców i ludzi uczestniczących w objawieniach. Ukazało ono walkę pomiędzy dobrem a złem. Jego głównym przesłaniem było przypomnienie niewypełnionej prośby Maryi o nabożeństwo I sobót miesiąca, poprzez które każdy z nas może ratować dusze przed piekłem. Jaką radością dla Maryi są Ci wszyscy z naszej Wspólnoty, którzy uczestniczą w nabożeństwie I sobót!!!

Mianowanie 2 nowych animatorek - 26 XI 2017 r.

W niedzielę Chrystusa Króla, która była ostatnim dniem szkoły animatora w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Krakowie, miało miejsce mianowanie nowych animatorek naszego Stowarzyszenia.Uroczystości przewodniczył o. Marcin Stasiowski. Animatorkom towarzyszyła nowa siostra koordynatorka s. Jolanta Marek. Nasza dąbrowska wspólnota ucieszyła się 2 nowymi animatorkami: Gabrysią i Stefanią. Gratulujemy i życzymy dużo wytrwałości w posłudze animatora!

Rekolekcje w Zakopanem 27-29 X 2017 r.

Piątkowym popołudniem Zakopane przywitało nas zimnem i deszczem, ale Pan Bóg się o nas zatroszczył, bo znalazł się kierowca, który zawiózł nas z dworca pod dom Sióstr Miłosierdzia, w którym mieliśmy mieszkać. Na miejscu czekała na nas s. Urszula Kosicka, która razem z ks. Pawłem Szymańskim mieli prowadzić te rekolekcje. W tej 3-dniowej drodze do świętości mieli nam pomóc bł. Fryderyk Ozanam i bł. s. Rozalia Rendu. Był to czas na pomyślenie o własnym życiu, spotkanie z Panem Jezusem na adoracji i Mszy św., w czasie których ks. Paweł tłumaczył nam sms-y od Pana Boga. Nie zabrakło dobrej zabawy, gdy walcząc prawie na śmierć i życie na wyścigi odnajdywaliśmy różne miejsca na mapie Tatr. Znalazł się czas na dobry film i zimowy spacer do Stawu Smreczyńskiego, gdzie odbyła się śnieżna bitwa.

Różaniec ze scenkami - 20 X 2017 r.

W piątek, gdy w Kościele odmawia się bolesną część różańca św., włączyliśmy się w prowadzenie nabożeństwa w naszym parafialnym kościele. Zamiast rozważań przygotowaliśmy scenki z udziałem aktorów. Poszczególne dziesiątki odmawiali najmłodsi z nas. Mamy nadzieję, że nasz wkład pomógł zebranym w rozważaniu męki Jezusa zawartej w tajemnicach bolesnych.

Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej w Rzymie - 12-15 X 2017 r.

W dniach 12-15 .10. 2017r. w Rzymie odbyło się Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej. Nasza grupa, wyjeżdżająca z Krakowa pod opieką ks. Jacka Piotrowskiego CM, składała się z kleryków Zgromadzenia Misji, Sióstr Miłosierdzia oraz z nas - przedstawicieli WMM z Polski (m. in. z Dąbrowy Tarnowskiej, ze Smęgorzowa, z Sieradzy). Wyruszyliśmy wcześniej - 9.10., aby po drodze zobaczyć Padwę i Asyż i zwiedzić Rzym. W pierwszym dniu głównych obchodów Sympozjum wysłuchaliśmy trzy konferencje. Dotyczyły one głównie duchowości wincentyńskiej oraz dzieł utworzonych przez św. Wincentego a Paulo. W kolejnym dniu 14.10. odbyła się audiencja z Papieżem Franciszkiem. Nasz ksiądz przewodnik Szczepan Szpoton CM zorganizował nam miejsca zaraz przy ołtarzu na Placu św. Piotra, dzięki którym mogliśmy być blisko Ojca św., co nas bardzo ucieszyło. Tego samego dnia po południu odbyło się czuwanie modlitewne w Bazylice św. Pawła za murami. Dzień później, w niedzielę o godz. 10:30 wspólnie z całą Rodziną Wincentyńską uczestniczyliśmy we Mszy św. kończącej obchody sympozjum. Jej głównym celebransem był Ojciec Generał Tomasz Mawrič. Po tym owocnym czasie następnego dnia, pełni radości i umocnienia wiary wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

30.09.2017 r. – Jubileuszowy Zjazd WMM w Krakowie. Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego.

Ostatniego dnia września nasza wspólnota z samego rana wyruszyła do Krakowa, do Domu Prowincjalnego Sióstr Miłosierdzia, na Zjazd WMM z Prowincji Krakowskiej w Roku 400-lecia Charyzmatu Wincentyńskiego. Razem z nami pojechała wspólnota WMM ze Smęgorzowa. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy św. Przewodniczył jej były Dyrektor Krajowy WMM – Ks. Jacek Kuziel. W procesji na wejście do ołtarza przyszedł korowód świętych i błogosławionych Rodziny Wincentyńskiej, za których przebrali się członkowie WMM z różnych stron Polski, i wniósł ich relikwiarze. Po Eucharystii nasza wspólnota odegrała przedstawienie o św. s. Katarzynie Labouré i początkach Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Po modlitwie przyszedł czas na obiad i drożdżówkę na deser. Refektarz, biblioteka, szklany korytarz i ogródek Matki Bożej wypełniły dzieci. Ponieważ pogoda nam dopisała, można było coś zjeść lub po prostu spędzić wolny czas na zewnątrz. W ogrodzie obok kaplicy odbyła się także jubileuszowa loteria fantowa. Po południu podzieleni na grupy wiekowe udaliśmy się na różne spotkania. Na najmłodszych czekały gry i zabawy na boisku. Średni uczestnicy zjazdu pod przewodnictwem Sióstr Seminarzystek poznawali św. s. Katarzynę Labouré. Natomiast najtarsi w kaplicy wysłuchali dialogowanej konferencji ks. Jacka Piotrowskiego, który przybliżył nam postać św. Wincentego a Paulo. Na zakończenie ks. Paweł Szymański pobłogosławił animatorów z Powiśla Dąbrowskiego klęczących przed ołtarzem. Potem wybraliśmy się do parku wodnego, gdzie spędziliśmy 2 godziny na basenach i zjeżdżalniach. Ten dzień przyniósł wiele radości!

31.08.2017 r. – Zakończenie wakacji w Energylandii

Jeden z ostatnich pogodnych dni wakacji wykorzystaliśmy na wyjazd do Energylandii – Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze, łącząc nasze siły ze wspólnotą WMM ze Smęgorzowa. Oprócz sióstr opiekunek (s. Magdaleny Rybak i s. Anny Wilkońskiej) pojechało kilka mam i dzieci spoza Stowarzyszenia. Słoneczny i ciepły dzień sprzyjał zabawom na odkrytym basenie. Czas szybko nam upłynął. Nie zdążyliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji! Kolację zjedliśmy w McDonaldzie.

wakacje we Władysławowie 9-17 VII 2017 r.

Nasz tygodniowy wyjazd nad morze rozpoczęliśmy w Krakowie Mszą św. w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia, której przewodniczył nasz opiekun - Ks. Rafał Ciecieręga. Całe niedzielne popołudnie spędziliśmy w zoo, podziwiając pomysłowość Pana Boga w Jego stworzeniach małych i wielkich. Nocny pociąg zawiózł nas niczym sardynki w puszce na upragnione wakacje! Ale szybko zregenerowaliśmy siły! W ciągu najbliższych dni czekało nas wiele atrakcji: woda, fale i plaża, Ocean Park, Osada Słowiańska w Sławutowie, rejs motorówką, fokarium na Helu, akwarium w Gdyni i występ naszych Gwiazd w \"programie: Mam talent\". Spragnieni spacerów na plaży, mogli odwiedzać morze i podziwiać księżyc osnuty chmurkami. Nowym szykiem mody stały się kolorowe warkoczyki. Pierwsze miejsce w kategorii na najlepszego organizatora otrzymała s. Magdalena Rybak, której zawdzięczamy ten radośnie przeżyty czas. Chociaż tak szybko się skończył, czekamy na następne wakacje!!!

Przyjęcie Medalu i podsumowanie roku - 25 VI 2017 r.

W niedzielę na sumie o 11.00 czekała nas bardzo ważna uroczystość – przyjęcie Medalu i odnowienie naszych przyrzeczeń. Długo się przygotowywaliśmy do tej chwili. Siedmioro z nas przyjmowało Medal na różowej wstążce, a jedna osoba na zielonej; z rąk naszego Ks. Proboszcza Stanisława Cyrana. Nasze zaangażowanie w śpiew i ubogacenie liturgii nadało tej uroczystości szczególny charakter. Po Eucharystii wszyscy spotkaliśmy się z rodzicami w auli domu parafialnego. Dla naszych mam i ojców przygotowaliśmy krótką scenkę i laurki. Potem miało miejsce rozdanie nagród i podsumowanie roku naszej wspólnej pracy. Teraz czekamy na nasz wakacyjny wyjazd do Władysławowa!

Piknik rodzinny w Belerycie - 24 VI 2017 r.

Na drugi dzień po rozdaniu świadectw w szkole chcieliśmy trochę odpocząć na łonie natury. Rozpoczęliśmy Mszą św. w starym kościele o godz. 11.00, którą odprawił nasz opiekun ks. Rafał Ciecieręga oraz ks. Józef Włodarczyk. Po modlitwie na rowerach obie wspólnoty WMM z Dąbrowy i Smęgorzowa udały się do lasu. Mamy zaopatrzyły nas w ciasto, a s. Magdalena Rybak w napoje i kiełbaski na ognisko. Zanim jednak siedliśmy do jedzenia, zatańczyliśmy belgijskiego, a potem nasze animatorki zaprezentowały nam wymyśloną przez siebie grę terenową. Podzieliliśmy się na 2 drużyny: Smerfów i Niezwyciężonych, którzy z barwami bojowymi na twarzy szukali flagi drużyny przeciwnej. Niektórzy zostali schwytani do więzienia. Ostatecznie zakończyliśmy remisem, a jednej flagi do tej pory nikt nie odnalazł. Zmęczeni uczestnicy z apetytem zjedli kiełbaski i szybko zregenerowali siły, bo pod wieczór rozpoczął się „bieg po skarb”, w tym roku dość nietypowy – nie nadawał się do jedzenia! Przed rozjazdem podziękowaliśmy Maryi za ten czas i pogodę, bo choć słońce walczyło z chmurami, deszcz nam nie popsuł zabawy!

II spotkanie dla młodzieży WMM - 3 VI 2017 r.

Ku naszej radości Pan Bóg przygotował nam piękne sobotnie popołudnie. Po przygotowaniu liturgii młodzież ze Smęgorzowa, Laskówki , Sieradzy i Dąbrowy, :) z siostrami Annami Pliś i Wilkońską, spotkała się w nowym kościele na Mszy św. Towarzyszył nam ks. Rafał Ciecieręga, który przygotował dla nas homilię o Duchu Świętym i św. Wincentym a Paulo. Po modlitwie był czas na zabawę, odpoczynek na zielonej trawce i grilla. Gdy już głód był zaspokojony, udaliśmy się znowu do kościoła, aby w czasie adoracji wołać o Ducha Świętego! Mogliśmy pooddawać różne trudne sprawy Jezusowi, trwając w indywidualnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i otrzymać indywidualne błogosławieństwo. Nasz temat: \"Zapal w nas ogień\" przerodził się w modlitwę...

Dzień Dziecka w Energylandii 27 V 2017 r.

Pomimo pochmurnego sobotniego poranka wyruszyliśmy całym autokarem do Zatora, aby cały dzień spędzić w Energylandii. Pojechali z nami WMM ze Smęgorzowa z s. Magdaleną Rybak i ks. Józefem Włodarczykiem, tamtejsi ministranci, ministranci z Dąbrowy oraz my z s. Anną Wilkońską i ks. Rafałem Ciecieręgą. W dobrej zabawie na karuzelach, zjeżdżalniach, pontonach, kolejkach pędzących z prędkością 100 km/h – nawet do góry nogami – nie przeszkodziła nam ani jedna kropla deszczu. Nie każdy był w stanie wytrzymać takie ekstremalne warunki ;) W drodze powrotnej śpiewając majówkę, dziękowaliśmy Maryi za słońce i radośnie przeżyty czas!

1 IV 2017 r. - spotkanie dla młodzieży WMM

W I sobotę miesiąca 1 IV 2017 r. w dąbrowskim domu parafialnym odbyło się spotkanie dla młodzieży ze wspólnot WMM z Dąbrowy, Smęgorzowa, Laskówki i Sieradzy. Tematem przewodnim były słowa z Księgi Proroka Ezechiela: „Oto otwieram wasze groby…” Na początku wysłuchaliśmy świadectwa Rysia, który podzielił się z nami tym, jak Bóg go odnalazł i pomógł zacząć nowe życie pod opieką Maryi. Wspólnotowej Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Szymański z Odporyszowa. Pokarmem dla duszy był niesamowity wywiad z aktorem grającym w „Pasji” rolę Jezusa – Jim”em Caviezel’em oraz wieczorna adoracja. Agapa z pyszną szarlotką sprawiła nam wiele radości!

Lodowisko - Dębica 2017

Inauguracja ferii zimowych odbyła się na lodowisku w Dębicy. Ze wspólnoty pojechało raptem kilka osób, bo młodsi pojechali do Piwnicznej na rekolekcje.

28.01.2017 Wizyta duszpasterska w ZOL-u.

28.01.2017 r ponownie zagościliśmy w ZOL-u tym razem z kolędą duszpasterską. Było nas niewielu, bo właśnie rozpoczęły się ferie i młodsi pojechali na rekolekcje do Piwnicznej. Mimo wszystko chorzy ucieszyli się z tej wizyty, a w oczach niektórych pojawiły się łzy wzruszenia :)

Pomocnicy Maryi- Jasełka 2017 r

W dniu 21.01 i 22.01. 2017 kilka osób z naszej grupy ochoczo odpowiedziało na zaproszenie do pomocy w wystawieniu Jasełek przez grupę w Smęgorzowie. Kilkoro z nas pojechało do Piaska Wielkiego, aby jeszcze raz poczuć aurę świąt Bożego Narodzenie i przekazać ją osobom niepełnosprawnym. Dokonaliśmy tez ciekawego odkrycia, że łączy nas wspólna wiara i chęć do życia oraz czynienie dobra. Na drugi dzień włączyliśmy się do tej samej akcji , ale tym razem na terenie parafii Smęgorzów. Te oba spotkania można podsumować cytatem nieznanego nam autora : \"Trzeba mieć serce, żeby innym nieść radość, trzeba mieć odwagę, żeby dostrzec człowieka tam , gdzie inni go nie widzą, trzeba odrobinę miłości by rozgrzać innych miłością mimo zewnętrznego zimna\".

Wigilia w ZOL-u i na oddziale wewnętrznym 2016

Tradycją naszej grupy jest organizowanie dla chorych czasu świątecznego i wieczerzy wigilijnej. W przede dniu tej uroczystości odwiedziliśmy podopiecznych Zol-u, aby pomodlić się wspólnie podczas Eucharystii sprawowanej przez ks. Zbigniewa Szewczyka i pokolędowac podczas wigilijnego posiłku. Natomiast w popołudnie 24.12 odwiedziliśmy chorych na oddziale wewnętrznym ,aby wraz z ich rodzinami przeżyć wspólne świąteczne chwile.

Odwiedziny św. Mikołaja 2.12.2016

Tym razem przyszedł do nas szybciej niż powinien, a to chyba ze względu na na to że byliśmy bardzo grzeczni. Przyniósł nam duże paczki ale zanim nam je rozdał to trochę powymagał. Sam wykazał się nie lad kondycją. Mimo podeszłego wieku pokazał nam jak robić pompki. Wiemy też jak dbać o kondycję naszego ducha wincentyńskiego i w tym musimy się wciąż wytrwale ćwiczyć.

Jubileusz 70-lecia WMM w Dąbrowie

Od momentu powstania pierwszej grupy potocznie zwanej Dziećmi Maryi na terenie Powiśla Dąbrowskiego minęło w 2016 roku 70 lat. Chcąc uczcić ta pamiętna chwilę członkowie WMM wraz z nowa Siostrą Opiekunką Anną Wilkońską przygotowali krótkie przedstawienie o życiu św. Katarzyny Laboure. Uczczenie tego Jubileuszu przypadło na 27 listopada, kiedy to przypada wspomnienie Matki Bożej od Cudownego Medalika. Dzieci i młodzież włączyli się również w obstawienie liturgii i śpiew przy wtórze gitar i przeszkadzajek.

Zabawa Jubileuszowa - 19 XI 2016 r.

W sobotę po południu rozpoczęła się zabawa z okazji 70-lecia istnienia WMM w Dąbrowie Tarnowskiej dla wspólnot WMM z Powiśla Dąbrowskiego. Wszystko odbywało się w auli w naszym domu parafialnym. Oprócz gospodarzy brały w niej udział Dzieci Maryi razem z opiekunami: ze Smęgorzowa wraz s. Magdaleną Rybak i ks. Józefem Włodarczykiem, z Laskówki Chorąskiej – z s. Anną Pliś, z Sieradzy i Odporyszowa – z ks. Pawłem Szymańskim oraz z Tarnowa – z ks. Franciszkiem Popowiczem. Zjechało się nas około 120 osób. Po przybyciu każdy dostał karteczkę ze swoim imieniem w formie wizytówki. Na początku ks. Rafał Ciecieręga razem z młodzieżą poprowadził różaniec z rozważeniami o Matce Bożej i św. s. Katarzynie Labouré, po którym nastąpiła prezentacja grup. Wspólnota WMM z Dąbrowy przygotowała niespodziankę pożegnalną dla s. Magdaleny Rybak. Była to prezentacja multimedialna przedstawiająca zdjęcia ze wspólnie spędzonych chwil i krótkie filmiki, na których mówiliśmy „dziękuję” w różnych językach. Oprócz tego siostra dostała od nas laurki. Potem rozpoczęły się tańce i zabawy. Każda z grup prezentowała przygotowane przez siebie propozycje. Wśród wszystkich zabaw największy entuzjazm wśród dzieci wywołał „rekin” oraz „czołgi i czołgiści”. Oprócz rozmaitych rozrywek były też przekąski i napoje, a na kolację na ciepło – pizza. Kilkugodzinne świętowanie zwieńczyła dwukrotnie puszczona piosenka „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu” oraz wspólna modlitwa i błogosławieństwo ks. Pawła.

Mianowanie animatorów 16 X 2016 r.

W szczególnym dniu, bo w 38 rocznicę wyboru Ojca św. Jana Pawła II na Papieża, w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Krakowie, odbyło się mianowanie 20 nowych animatorów WMM, wśród nich – Julii Skrzek – z naszej wspólnoty w Dąbrowie. O godz. 9.00 odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył Ks. Jacek Kuziel – Dyrektor WMM. Byli z nami także obecni Ojciec Dyrektor Sióstr Miłosierdzia Ks. Józef Łucyszyn i Ks. Kazimierz Piwowarczyk, z którym przybyły panie należące do naszego Stowarzyszenia, ubrane w Medale na błękitnych wstążkach. Nasze kandydatki na animatorki wraz z S. Magdaleną Rybak w czasie Eucharystii prowadziły śpiew. Ks. Jacek w homilii zwrócił się do 55 uczestników Szkoły Animatora, zachęcając ich do wierności modlitwie. Po liturgii Słowa odbyło się mianowanie nowych animatorów, którzy otrzymali odznakę WMM i dyplom. Pożegnaliśmy naszą dotychczasową siostrę koordynatorkę S. Jolantę Janiszewską, którą zastąpi S. Jolanta Marek. S. Jolanto, dziękujemy za poświęcony nam czas, okazane serce i stawiane z miłością wymagania! Drugiej S. Jolancie życzymy dużo Bożego światła na nową misję kształtowania animatorów WMM, a Julii gratulujemy! Niech Niepokalana prowadzi Cię w posłudze animatorki!

Dzień Wspólnoty- Jadowniki Mokre

Mimo pierwszego dnia października dopisała nam piękna pogoda! Pierwsza sobota miesiąca - dzień poświęcony Maryi - stała się dniem spotkania dla wspólnot WMM z Dąbrowy Tarnowskiej, Smęgorzowa, Laskówki Chorąskiej i Sieradzy. Naszym hasłem stały się słowa patronki dnia - św. Tereski - \"Miłość może wszystko. Rzeczy zupełnie niemożliwe nie wydają się jej trudne\". Nasze świętowanie w Jadownikach rozpoczęliśmy od Mszy św., sprawowanej przez naszych duchowych opiekunów: Ks. Rafała Ciecieręgę, Ks. Józefa Włodarczyka i Ks. Pawła Szymańskiego. Piękno liturgii ubogacił śpiew przy akompaniamencie instrumentów i procesja z darami. Po przerwie i pokrzepieniu ciała czekał na nas gość specjalny - Olga Figiel, która opowiedziała nam o radościach i smutkach misyjnej pracy młodzieży na Madagaskarze. Mięliśmy okazję poznać Projekt M3 \"Młodzi-Misje-Madagaskar\" i zobaczyć wiele pięknych zdjęć z drugiego krańca świata, gdzie żyją nasi czarni rówieśnicy. Po południu był czas na porozrabianie na basenie, spotkanie z ptakami i przyrodą, grill, scenki z morałem o miłości i oczywiście modlitwę różańcową, przecież rozpoczął się październik. Spotkanie zakończyło się rozesłaniem i wręczeniem nowych świec animatorom z poszczególnych wspólnot. Ks. Paweł nas pobłogosławił i szczęśliwie, już po zmroku wróciliśmy do naszych domów. Teraz rozpoczął się czas, aby miłość, która \"może wszystko\", przemieniała i oświecała nasze codzienne życie!

Wakacje na Długim 2016

Kolejne wakacje i kolejne ciekawe wydarzenia. Po raz kolejny odwiedziliśmy Długie i spędziliśmy tam niezapomniane chwile. Tym razem mieliśmy takie ot atrakcje : kajaki turystyczne, kajaki klasyczne, kajaki polo, wyjazd do Berlina na Tropical Islands, spotkanie z Siostrami Jezusa Miłosiernego w Gorzowie, bieg po Gorzowie z zadaniami do rozwiązania i park linowy tarzan w Barlinku. Same przyjemności w których czasem przeszkadzał nam deszcz, ale daliśmy sobie z nim radę. A oto trochę wspomnień na fotkach :)

Zakończenie roku 2015 / 2016 - ognisko

Czas leci nieubłaganie. To już kolejny rok formacyjny za nami. Zakończenie było huczne połączone z wycieczką rowerową do Smęgorzowa, gdzie odbyło się ognisko i rozdanie nagród dla najbardziej aktywnych członków WMM biorąc pod uwagę podział na grupy wiekowe. Przed nami jeszcze wspólne wakacje po których ponownie z radością wrócimy na spotkania.

Medal 2016 r.

Dzień wcześniej młodzież przeżywała dzień skupienia, aby dobrze się przygotować do tak uroczystej chwili. Konsekracji maryjnej dokonały Stefania Mirek i Julia Skrzek przyjmując medal na niebieskiej wstążce. Wiele osób odnowiło swoje przyrzeczenia u stóp ołtarza. Wszystkim życzymy wytrwałości z Bożą pomocą.

Skupienie przed przyjęciem Medalu 2016 r

28.05.2016 r członkowie WMM przygotowujący się do przyjęcia medalu na zielonej i niebieskiej wstążce mieli swój dzień skupienia. Pochylaliśmy się nad tematem : Maryjo Matko Miłosierdzia prowadź nas przez życie. Centralnym punktem była Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem. Podczas tego dnia nie brakło czasu na pracę w grupach, która odbywała się e w plenerze i miała charakter ewangelizacyjny mieszkańców naszego miasta. Żeby nie osłabły nasze ciała według zamówienia posilaliśmy się pizzą i hamburgerami. Wspólna modlitwa, praca i zabawa pozostaną w naszej pamięci do następnego skupienia. Dziękujemy za zaangażowanie naszemu opiekunowi ks. Rafałowi Ciecięrędze :)

Ferie w Piwnicznej 2016

Członkowie WMM tegoroczne rekolekcje odprawili w Piwnicznej od 25.01-30-01. Towarzyszył nam ciekawy temat : Jezus Drogą, Maryja Skarbem. Korzystaliśmy z uroków zimy, która u nas zawitała później niż zwykle i na krótko. Oprócz modlitwy , Eucharystii i spotkań w grupach mieliśmy sporo atrakcji: jazda na łyżwach, nartach, sankach, ściana wspinaczkowa i wizyta u Misjonarzy pracujących w Afryce. Tak minął nam super tydzień pełen wrażeń po których zostały sympatyczne wspomnienia.

Wigilia w szpitalu.

Poszliśmy z radością i ochotą oznajmić chorym na oddziale wewnętrznym ,że dzisiejszego wieczoru urodzi się nasz Zbawiciel w Betlejem. Była Święta Rodzina z Jezuskiem i Aniołkowie, którzy śpiewali ile sił w płucach - oczywiście kolędy. W oczach chorych błyszczały łzy... tęsknoty za rodzina, samotności,a być może ostatniego Bożego Narodzenia w ziemskim życiu.

Św. Mikołaj w Dąbrowie 2015

6. 12 w kościele katolickim obchodzimy wspomnienie świętego szczególnie bliskiego dzieciom, oczywiście Mikołaja. Wspominając Jego dobroć i życzliwość obdarzamy się prezentami, aby tego dnia nikt nie był smutny. W naszej wspólnocie też było wesoło, ale i pracowicie. Nie ma nic bez wysiłku. Spotkaliśmy się najpierw w salce, aby ucieszyć się z odwiedzin Niezwykłego Gościa, a potem śpiewaliśmy i graliśmy w kościele podczas Eucharystii o godz. 16.00. To był pamiętny i przyjemny dzień, zwłaszcza dla dzieci.

Andrzejki 2015

W dzień w którym wspominamy św. Katarzynę Laboure w naszej wspólnocie WMM odbyła się zabawa andrzejkowa. Przygotowały ją nasze animatorki. Oczywiście mamy upiekły ciasta, ciasteczka, babeczki i inne smakołyki. Uczyliśmy się nowych tańców integracyjnych i mieliśmy okazję poznać różne zabawy, a przez to jeszcze bardziej poczuć się wspólnotą. Żeby było weselej poprzebieraliśmy się za postacie z bajek. Na fotkach można oglądać naszą różnorodność strojów.

Boże Narodzenie 2105 bliżej niż dalej.

Od października s. Magdalena rozpoczęła produkcję szopek i stroików Bożonarodzeniowych. W efekcie powstało ich około 160 i 60 wyszywanych kartek, których nie zdążyliśmy sfotografować. Dzięki Siostrom Miłosierdzia w Krakowie nasze prace rozeszły się jak świeże bułeczki, a zebrane pieniążki przeznaczymy na rekolekcje podczas ferii zimowych w Piwnicznej. Dziękujemy wszystkim hojnym ofiarodawcom :)

Zjazd w Belerycie.

Jak co roku u początku formacji odbył się zjazd grup z Powiśla Dąbrowskiego. Uczestnicy wzięli udział w Eucharystii i proponowanych atrakcjach tym razem zabawy na świeżym powietrzu poprowadził p. Piotr z \" Niezłego Cyrku. Wspólna modlitwa i niezwykłe pokazy oraz próba zgrania na jumbach zacieśniła więzy wspólnotowe grup WMM.

Ostatnia Eucharystia, spotkanie z Ks. Biskupem, uroczysty obiad, rejs jachtem i droga powrotna- 9.08. 2015 r.

Co dobre szybko się kończy. I to już nas ostatni dzień, wieczorem wyjeżdżamy. Czeka nas jeszcze Ostatnia Eucharystia podczas której mamy śpiewać, spotkanie pożegnalne i wspólne podziękowania.Z wizytą ma jeszcze przyjechać ks. Biskup Lityński. W planach jest jeszcze rejs jachtem, kajaki i wyjazd do Tarnowa nocnym pociągiem. Do zobaczenie Długie może za rok.

Poranne rozgrzewki, wspólne modlitwy i posiłki.

W ciągu naszego pobytu na Długim mieliśmy stałe punkty programy do których zaliczyć można- poranne rozgrzewki, żeby się dobrze obudzić, wspólne modlitwy i posiłki. Pozostałe atrakcje niestety były jednorazowe.

Znowu Gorzów i Park Linowy -8.08.2015 r.

Bliżej końca naszego wypoczynku. Az żal dusze ściska. Jednak żyjemy chwilą i nadzieją, że to nie ostatni raz. Co tym razem w planie. Oczywiście najpierw modlitwa w gorzowskiej katedrze, a potem park linowy. Upał nam nie straszny. Oby do wieczora i znowu się ochłodzi.

Międzyrzecz- Eucharystia, Rejon Umocniony i Świebodzin- 7.08.2015 r.

Kolejny dzień pełen wrażeń. Pojechaliśmy do Międzyrzecza na Eucharystię, następnie do poniemieckich bunkrów z czasów II wojny światowej. W drodze powrotnej pojechaliśmy do Świebodzina, żeby na własne oczy zobaczyć największą figurę Chrystusa Króla w Polsce. Robi wrażenie- coś pięknego.

Świerkocin- safari ZOO i ognisko na Długim- 6.08.2015

Byliśmy tam w tamtym roku i postanowiliśmy jechać tam jeszcze raz. Nie zobaczyliśmy nic nowego, ale odwiedziliśmy zwierzęta częstując je marchewką . Najchętniej jadły osły i kozy.

Nauka jazdy konnej w Nowym Polichnie- 5.08.2105

Po kąpielach w Warcie czas na jazdę konną. Niektórzy radzili sobie bardzo dobrze, a niektórzy musieli by jeszcze poćwiczyć. Wszystko jest do zrobienia. Mamy czas, tylko trzeba jeszcze ochoty i przekonania, że nic nie osiągnie się bez wysiłku.

Eucharystia w katedrze i kajaki klasyczne w ADMIRZE- 4.08.2015 r.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy modlitwą na Mszy Świętej w gorzowskiej katedrze. Następnie grupami ruszyliśmy zwiedzać Gorzów w znany nam sposób- \" Bieg po skarb\".Młodsi zawitali do Admiry, żeby nauczyć się pływać na kajakach klasycznych. W odpowiednim czasie do Klubu dotarli też starsi. Prawie wszystkim podobała się ta forma spędzania wolnego czasu w sposób czynny. Był też czas na odpoczynek, gdy zasiedliśmy w kinie relaksując się oglądaniem bajki \" Koko spoko\".

Jezioro i kajaki - 3.08.2015 r

Pierwszy dzień wakacjo- rekolekcji spędziliśmy na plaży korzystając z wszelkich atrakcji. Pogoda nam dopisywała więc było : leżakowanie, kąpiele w jeziorze pod okiem ostrych ratowników, a także nasz ulubiony sport - kajaki :)

Wakacje na Długim - podróż docelowa :)

Długo oczekiwany wyjazd jest w trakcie realizacji. Tylko musimy przejechać około 700 km i będziemy na miejscu. Godzinna przerwa na krakowskim dworcu i pierwsze lody już o 7.00 rano. W pociągu klimatyzacja, więc jest przyjemnie, a za oknem ponad 30 stopni. Czujemy zapach wakacyjnego wypoczynku.

Czuwanie w Krakowie 2015

Z tego co wszyscy wiedzą mamy czas wakacji, ale my się nie obijamy :) W 185 rocznicę z 18/19.07.2015 uczestniczyliśmy w sposób czynny w czuwaniu w Krakowie przy ul. Warszawskiej 8, gdzie przedstawiliśmy kilka scen z życia św. Katarzyny Laboure. Dzięki Bożej łasce i wsparciu Niepokalanej , połączonych sił WMM z Dąbrowy Tarnowskiej i WMM Smęgorzowa oraz kilku zaprzyjaźnionych osób spoza nich wszytko nam się udało. Tu można obejrzeć trochę pamiątkowych zdjęć z tego niecodziennego wydarzenia. :)

Wyjazd na konie- zakończenie roku 2015 r.

W tamtym roku zawitaliśmy do Narożnik na kajaki , a tym razem trafiliśmy do Mędrzechowa na naukę jazy konnej. Było bardzo miło i przyjemnie. Matka Boża czuwała nad pogodą i nad nami, bo bawiliśmy się cały dzień rewelacyjnie. Gdzie pojedziemy za rok .... ? Przed nami upragnione wakacje i również wspólne wyjazdy. Już niedługo można będzie zobaczyć na naszej stronce :) .

Uroczystości WSPÓLNOTOWE w Odporyszowie 2015 r.

Nam nie potrzeba wiele mówić. Wystarczy krótkie ogłoszenie, które zawiera podstawowe informacje ( gdzie ? po co ? , kiedy ? jak ?, czym ? ). Zazwyczaj przed siebie w bardziej lub mniej znanym kierunku,pośpiewać w ramach wsparcia innych grup, konkretnego dnia, na galowo z medalami ,rowerami i wszystko jasne. Tym razem właśnie w taki sposób udaliśmy się do Odporyszowa, żeby wzmocnić śpiew i grę. Dwie nasze zaprzyjaźnione grupy ( Laskówka Ch. i Sieradza mieli przyjęcie Medali i odnowienie obietnic, a my z przyjemnością im towarzyszyliśmy.Nasze wzmagania z muzyką zostały docenione oficjalnym zaproszeniem abyśmy zaśpiewali podczas odpustu. Kolejne wyzwanie, któremu z radością stawimy czoła.

Wizytacja Biskupa 2015 r

Według prawa kościelnego Biskup jako Pasterz ma obowiązek odwiedzić i ocenić działanie całej parafii swojego dekanatu. Z tej to okazji mieliśmy spotkanie w pierwszy piątek miesiąca po Mszy o godz 16.00.W kościele zebrało się kilka parafialnych wspólnot- schola SS. Służebniczek, Dzieci Adorujące, Ministranci i lektorzy. Do wszystkich uczestników Ks. Bp. skierował do nas słowa zachęty i pogratulował dokonanych wyborów,a jednocześnie wyraził nadzieję , że te decyzje mają wymiar długotrwały. Można zakończyć krótkim stwierdzeniem - czas pokaże :)

Boże Ciało i Oktawa 2015 r

Ja zawsze i wszędzie nie zabrakło licznie zgromadzonych członków WMM od tych najmłodszych po najstarszych. Tradycyjnie również ponieśliśmy sztandar i poduszki. na tym jednak nie koniec. Oktawa Bożego Ciała jest też zachętą dla najgorliwszych, których nie brakuje w naszej wspólnocie :)

Duch Święty i przyjęcie medali 24.05.2015 r.

To już druga uroczystość tego rodzaju w tym roku formacyjnym. Medal na różowej wstążce przyjęło 14 osób,a zielony 6 osób. To była podniosła chwila.

Piękny czas skupienia- 23.05.2015 r

1. Spotkania indywidualne z Siostrą i podpisanie deklaracji . 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego 3. Próba śpiewu 4. Eucharystia 5. Konferencja 6. Posiłek dla ciała. 7. Praca w grupach. 8. Przedstawienie wniosków. 9. Adoracja z błogosławieństwem indywidualnym.

Odpust w Smęgorzowie 10.05.2015 r.

W ramach wzajemnej pomocy i życzliwości kilka ambitnych osób z WMM pojechało do Smęgorzowa na odpust.Nie straszny nam deszcz i warunki ekstremalne, a rowery są niezawodnym środkiem lokomocji. Nasz udział to nie tylko uczestnictwo w Eucharystii, ale również czynne zaangażowanie w montaż słowno- muzyczny i procesję. Przeżywaliśmy bowiem podwójny jubileusz 60 lecia powołania ks. Stanisława oraz s. Stanisławy.Po uroczystościach wróciliśmy do domu już w pełnym słońcu, oczywiście rowerami.

Ferie w Żywcu 2015 !

Od 18.02 do 20. 02 spędziliśmy przyjemne chwile w Żywcu. Pojechaliśmy tam nieliczną grupa, bo dziesięcioosobową z s. Urszulą i s. Magdaleną. Zastaliśmy jeszcze trochę śniegu co bardzo nas ucieszyło, bo mieliśmy w planie rzucanie się kulkami :). Mieszkaliśmy u Sióstr w domku, a spaliśmy na materacach pod śpiworami. Ekstremalne warunki nikomu nie przeszkadzały, a wręcz zostalibyśmy jeszcze. Spotkaliśmy się też z najstarszą grupą WMM, zawarliśmy nowe znajomości i dowiedzieliśmy się co nieco na swój temat zadając aż po dwa pytania. Jeden dzień poświeciliśmy na wyjazd do Wadowic, gdzie podążaliśmy śladami św. Jana Pawła II rozwiązując zadania skupione na Jego życiu. Na koniec naszej wyprawy zjedliśmy kremówkę papieską w formie ciastka, które każdy z nas sobie wybrał. Wieczorem obejrzeliśmy film pt: \" Ishan\" w piątek rano \"Surferka z charakterem\". Wspólna zabawa, sprzątanie pozwoliło nam jeszcze bardziej zawiązać wspólnotę i z nowymi siłami wróciliśmy do domu.

Karnawał 2015

14.02. 2015 roku w naszej wspólnocie odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez przyszłe Animatorki Stefanię Mirek i Julię Skrzek. Tematycznie przenieśliśmy się do przełomu lat 60/70. Wszystkie produkty spożywcze można było dostać na imienne kartki, a także nasze stroje odpowiadały tamtym czasom. Nie zabrakło też fajnej muzyki oczywiście lat 60 i 70. Spotkanie ubogacone było fajnymi zabawami np. skakaniem w gumę, Ciuciubabką i wieloma innymi. W ten sposób przeżyliśmy też dzień św. Walentego :) Chętnych zapraszamy do oglądania zdjęć z tych kilku godzin.

Sylwester 2014 r.

Z inicjatywy naszych przyszłych animatorek Julki i Stefci przeżyliśmy super zabawę sylwestrową. Każdy z uczestników miał obowiązek się przebrać za jakąś konkretną postać z bajki lub rzeczywiście istniejącą. Oczywiście wypiliśmy szampana Pikolo na dobry początek. Animatorki przygotowały różne konkurencje, a na koniec wybraliśmy królową balu- którą został Aniołek- Nikola Skrzek. Uczestnicy, którzy mieli najbardziej kreatywne przebrania również otrzymali \"drobne\" upominki.

Tegoroczna Wigilia 2014 r

To co działo się na tegorocznej Wigilii w naszej licznej wspólnocie można obejrzeć na zdjęciach. :)

Św. Mikołaj we wspólnocie średniej i najstarszej grupy.

Niby św. Mikołaj przychodzi do grzecznych ... dzieci, ale przyszedł też do nieco starszych dzieci i młodzieży. Spotkanie z nim było super i wszystkim zarówno małym jak i dużym, a nawet dorosłym przyniosło wiele radości.

Św. Mikołaj w naszej wspólnocie najmłodszych.

Odwiedził nas Gość prosto z Nieba- św. Mikołaj. Przyniósł nam paczki. Widocznie byliśmy grzeczni... chociaż rożnie to bywa. Ze względu na liczną grupę musieliśmy się podzielić na dwie mniejsze. O godz. 15.00 spotkanie miała młodsza grupa. Przyszło 25 dzieciaków. Potem św. Mikołaj procesyjnie wprowadził wszystkich do kościoła na Roraty, a sam wrócił do pracy, czyli rozdawania paczek tym, którzy na to zasłużyli. To było atrakcyjne spotkanie :) i przyniosło wiele radości największym smutasom.

Andrzejki 2014 r.

Odbyły się w dąbrowskim liceum i starsza grupa dobrze wykorzystała ten czas. O godz 18.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii w kościele parafialnym. Potem bawiliśmy się do północy, aż doczekaliśmy się adwentu.

Medal-27.11.2014 r.

Znowu ważne wydarzenie w naszej wspólnocie - przyjecie do Medalu, które odbyło się 27.11.2014 r o godz.18.00. Tym razem do wspólnoty dołączyło 8 osób otrzymując medal na różowej wstążce i 7 osób na zielonej wstążce. W naszych szeregach są też przedszkolaki, które czasami zawstydzają nas swoją gorliwością. Żeby nie czuły się pominięte, doceniamy ich trud i zaangażowanie dlatego otrzymali medale na fioletowej wstążce jako znak oczekiwania do bycia prawowitym członkiem Stowarzyszenia po I Komunii Świętej. Sam moment składnia obietnicy Matce Bożej dla wszystkich nas był wielkim przeżyciem. Nie mniejszym przeżyciem było odnowienie złożonych obietnic przez członków WMM, którzy medal już mają i dalej pragną formować swoje serca w Stowarzyszeniu.Celebracji przyjęcia przewodniczył ks. Rafał Ciecieręga- miejscowy opiekun WMM, a swoją obecnością i modlitwą towarzyszyli nam rodzice. Szczególnie dla nich były to wzruszające chwile i na nie jednej twarzy pojawiły się łzy. Po zakończonej Eucharystii zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do salki, gdzie Siostry dały nam niebieskie Cudowne Medaliki, a członkom WMM wręczyły nowe legitymacje. Z sercami przepełnionymi radością wróciliśmy do naszych domów dzieląc się przeżyciami kończącego się dnia w gronie rodzinnym.

Spotkania nowo przybyłych do WMM

Od września swoją działalność rozpoczęła nowa grupa, która gromadzi już blisko 30 osób. Mamy dzieci z przedszkola czyli od 6 lat do III klasy. Póki co integrujemy się z grupą średnią i starszą. Na spotkaniach poznajemy cechy Matki Bożej, aby móc Ją naśladować oraz różne modlitwy byśmy mogli godnie Ją czcić np. przez odmawianie różańca. Czekamy na nowych z otwartymi ramionami :)

Praca nad regulaminem >

Regulamin to podstawa dobrej współpracy. Tworzenie pewnych zasad nie leży w naszej naturze, no ale cóż zrobić :)

Peregrynacja

Uroczyste powitanie Pana Jezusa w wizerunku łagiewnickiego obrazu \" Jezu ufam Tobie \". Byliśmy obecni i ciałem i duszą :)

Jasło- Park Linowy 2014 r.

22.08 2014 r. czyli pod koniec wakacji odpowiadając na zaproszenie Łukasza Zięby pojechaliśmy do Jasło. Celem tego spotkania była ponowna próba zintegrowania wspólnot WMM z Laskówki Ch. , Sieradzy, Smęgorzowa i Dąbrowy Tarnowskiej. Byli też z nami członkowie świetlicy Caritas. Wyjechaliśmy na około 9.30, aby o 11.00 wejść do Parku Linowego. Niestety nasze spóźnienie spowodowało przesunięcie godziny wejście na 13.00. Żeby nie marnować czasu udaliśmy się do Parku Jordanowskiego, a przed opuszczeniem Jasło do ośrodka rekreacyjnego, gdzie też dobrze się bawiliśmy. Wracając do kulminacyjnego punktu naszej wyprawy oczywiście nie zabrakło też akcentu religijnego. Wraz z Łukaszem poszliśmy do jego rodzinnej parafii, gdzie prze ręce Maryi ofiarowaliśmy Panu Bogu ten dzień. W parku linowym instruktorzy podzielili dzieci na młodszych i starszych, przeszkolili uczestników w zakresie bezpiecznego poruszania się po linach i sprawdzając uprzednio ich umiejętności wypuszczali na trasę miedzy drzewami. Wielu taka wspinaczka sprawiała radość, ale byli też tacy, którzy musieli przełamywać lęk i panować nad drżeniem nóg.W przerwie nie zabrakło też ciepłego i postnego zarazem obiadu, ale zupa rozeszła się niczym świeże bułeczki i dodała sił do wyczynów akrobatycznych na poszczególnych obiektach sportowych w Jaśle. Około godziny 19.00 pożegnaliśmy się z Łukaszem - organizatorem tej zabawy i na 21.00 bezpiecznie dotarliśmy do naszych domów.

Modlitwy i Eucharystie na rekolekcjach.

Eucharystia to centrum życia każdego chrześcijanina. Dla członka WMM również, dlatego codziennie zazwyczaj rano spotykaliśmy się z Maryją- naszą przewodniczką rekolekcyjnego zamyślenia, jak i z Jezusem w Jego Słowie i Ciele. Umocnieni Bożą łaską przyjmowaliśmy każdy nowy dzień, który dał nam Pan.

Spotkania w grupach.

Spotkania w grupach były istotą naszych rekolekcji, ponieważ najlepiej pracuje się w mniejszych zbiorowiskach dzieci i młodzieży. Możemy się lepiej poznać, pomóc sobie nawzajem, podzielić posiadaną wiedzą i talentami. We wspólnocie nasza siła.

Zakończenie wakacyjnych rekolekcji.

To był przedostatni dzień naszych rekolekcji, więc czas na podsumowanie zdobytych informacji za pomocą zrobionych w grupach plakatów. Wszyscy wykazali się weną twórczą i stanęli na wysokości zadania :)

Pogodne wieczorki na Długim :)

Podczas rekolekcji WMM na Długim nie tylko się modliliśmy i zdobywaliśmy wiedzę na temat objawień maryjnych na świecie, ale też mieliśmy kilka pogodnych wieczorków, gdzie wodzirejem był animator Łukasz. Zapewniamy, że fajnie się bawiliśmy. A na potwierdzenie naszych słów mamy wychowawców i organizatorów :)

Jak mieszkaliśmy na Długim ?

Prze wakacyjny tydzień od 29.06- 7.07. 2014 r. nie byliśmy bezdomni. Pokoje były wyposażone w dwupiętrowe łóżka i łazienki. Teren naokoło ośrodka też był piękny, dużo zieleni, lasy, trzy jeziora. U nas takich terenów nie znajdziemy, a szkoda.

Bieg po skarb i wyjazd do domu. SZKODA !

Ostatni dzień naszego wypoczynku :( Czas na pakowanie i wyprowadzenie się z pokojów. Żeby nam się jednak nie nudziło to... Siostry zorganizowały bieg po skarb. Skarbem okazała się wiedza zdobyta podczas rekolekcji... nie zupełnie, nowe przyjaźnie i miłości... nie zupełnie, ale CHIPSY I ŻELKI- to co dzieci lubią najbardziej :) O 19.45 opuściliśmy Długie udając się na stację w oczekiwaniu na pociąg, który zwiezie nas do Tarnowa. A tam za pewne będą na nas czekać stęsknieni rodzice. Zal wyjeżdżać.

 Sobotnie plażowanie na Długim

Jedni pływali na kajakach, a inni w jeziorze pod okiem fachowych ratowników :), Ci dla których woda była za zimna leżeli plackiem na kocykach i pracowali nad opalenizną - na czekoladkę ?

Długie i kajaki po raz drugi- HURRA !

Cały dzień poświeciliśmy na pływanie na kajakach. Udaliśmy się wokół wysepki znajdującej się na środku jeziora i zwiedzanie przyrody. Trochę przeszkadzał nam porywisty wiatr, dlatego niektórzy zbaczali z wyznaczonego kursu wpływając np. w tataraki :)

Morze szerokie i głębokie - Międzyzdroje

Nawet o tym nie marzyliśmy, ale się udało- pojechaliśmy nad morze. Było super, mimo zimnej i słonej wody słoneczko nas nie zawiodło,świeciło na całego :) Widzieliśmy Bałtyk w miasteczku Międzyzdroje.

Długie- Świerkocin i Nowiny Wielkie

Wyjazd do Świerkocina, gdzie mogliśmy podziwiać piękny świat stworzony przez Boga podziwiając wiele gatunków zwierząt, nawet białe lwy :). Mieliśmy okazję za wszystkie czasy wykręcić się na karuzeli, aż żołądki dawały znać że mix już jest gotowy :) Byliśmy też w Nowinach Wielkich w Dino-Parku. Te prehistoryczne gady też miały swój urok, chociaż były bardzo niebezpieczne, kiedy żyły :)

Długie - kajaki po raz pierwszy !

Korzystaliśmy też z ofert naszego Ośrodka pływając na kajakach, dla wielu było to pierwszy raz, ale chcieliśmy jeszcze. Nasz plan został zrealizowany.

Wakacje na Długim  dzień trzeci- Rokitno.

Spotkaliśmy się też z Maryją w jej cudownym wizerunku w Rokitnie. U Jej stóp składaliśmy nasze intencje podczas Eucharystii,a na koniec tych chwil odśpiewaliśmy nasz HYMN. W drodze powrotnej pojechaliśmy do Wawrowa do Mini ZOO i karmiliśmy sympatyczne zwierzęta :)

Wakacje na Długim

Tym razem spędziliśmy cały tydzień na Mazurach Lubuskich w miejscowości Długie. Był to piękny czas zatrzymania i rozważania treści objawień maryjnych, a jednocześnie super zabawy. Mieliśmy okazję właściwie odczytać prośbę Matki Bożej, która zachęca nas do odmawiania różańca i podziwiać dzieła Bożej Miłości. Zwiedziliśmy Gorzów Wlkp, weszliśmy na wieżę katedralną i tam ks. Tomasz Ważny CM odprawił nam Mszę Święta. Udaliśmy się też do Parku Linowego na Słowiance i jak małpki skakaliśmy po drzewach.

Bieg i grill na koniec roku formacyjnego.

Wszystko zaczęło się o 9.30 pod Domem Parafialnym. Wraz z ks. Rafałek Ciecieręgą nasza dość liczna grupka pojechała do Smęgorzowa rowerami na ognisko i tzw bieg po skarb. Najpierw omodliliśmy sprawę na mszy św., a potem ruszyliśmy na trasę. Z 43 osób utworzono 4 grupy i za każdą z nich odpowiadał animator. Podczas biegu rozwiązywaliśmy 13 zadań rozłożonych na długości 6 km. Po powrocie poszliśmy na grilla. Każdy zjadł tyle ile mógł, a s. Magdalena rozdała nagrody dla najlepszych członków smęgorzowskiej grupy. Po odmówieniu aktu oddania z prośbą o opiekę Niepokalanej podczas wakacji ruszyliśmy rowerami do Dąbrowy.

Boże Ciało i zakończenie roku formacyjnego 2013 / 2014 r.

Jak co roku wzięliśmy udział w Eucharystii i procesji z okazji Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej, a następnie zebraliśmy się w salce na oficjalnym zamknięciu roku formacyjnego i wręczeniu nagród dla najbardziej zasłużonych.

Zjazd WMM- Kraków 14.06.2014 r.

Jak co roku wybraliśmy się na zjazd WMM do Krakowa. Tym razem pojechało nas około 45 osób wraz z opiekunami, a w sumie w tym spotkaniu grup uczestniczyło ponad 320 członków Stowarzyszenia. Wspólna modlitwa i zabawa dała nam wiele radości, zjednoczyły serca wielu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i zamiast na ewangelizowanie Krakowa udaliśmy się do kaplicy na koronkę do Miłosierdzia Bożego i oficjalne zakończenie zjazdu. W drodze do domu już nie było podziału grup, wszyscy czuliśmy się jak w rodzinie, chociaż nadal zbyt mało o sobie wiemy.

Dzień Dziecka w Narożnikach- 7.06.2014

Tegoroczny Dzień Dziecka z tygodniowym opóźnieniem tym razem przeżywaliśmy w Narożnikach. Była piękna pogoda jak na zamówienie, chociaż rano straszyły nas ciemne chmury.Na miejscu korzystaliśmy z atrakcji jeziora pływając kajakami i rowerkami. Wiele osób radziło sobie bardzo dobrze na kajakach, innym bardziej odpowiadały rowerki, ale praktycznie wszyscy nawet w ubraniach chłodzili się w wodzie. Pozostały nam tylko wspomnienia i nadzieja ,że jeszcze tam wrócimy :)

Smęgorzów -rowerowa powtórka

Tym razem z wielką radością pojechałyśmy w niewielkim składzie liczebnym do Smęgorzowa. Jak zwykle podczas drogi było miło i wesoło. Pamiętnym wydarzeniem była jazda na rowerze, który nie przyspieszał mimo zamaszystości pedałowania. Co niektórzy dzięki niemu nieźle się zaspali i spalili kaloryczne śniadanie w szybkim tempie. Jest co wspominać :)

Rowerowo i Jubileuszowo

Rowerami do Smęgorzowa na Jubileusz. Wycieczka ta miała zacny cel, otóż pojechaliśmy pomóc grupie śpiewać, a przy okazji poprawiliśmy swoją kondycję. Już mamy plany na następny taki wyjazd, oby lenistwo nie wzięło góry nad chęciami. :)

Jubilate Deo 11.05.2014

To były wyjątkowe chwile, gdy w naszej parafii swój jubileusz powołania obchodzili księża rodacy. Niech Pan Bóg sam nagrodzi im trud oddania i błogosławi na dalsze lata życia i wzmagania się z dolegliwościami choroby.

Pan Zmartwychwstał !!!

To nasza grupa WMM widziała grób pusty. Alleluja, Jezus żyje!!!

Wigilia w naszej wspólnocie :)

Tak wyglądał nasza Wigilia. Poznaliśmy kilka nowych zabaw, zjedliśmy co nieco i gorliwe się pomodliliśmy jak na członków WMM przystało.

Święty Mikołaj.

Przyszedł do nas i dał każdemu prezent. Był to czas wspólnej zabawy, śpiewu i miłego spotkania.

Kartki świąteczne.

Robiliśmy te kartki od lipca, żeby były wykonane precyzyjnie, estetycznie i zachęcająco wyglądały. W rzeczywistości były one bardzo ładne i przyciągały oko.

Uroczyste przyjęcie Cudownego Medalu.

Dnia 27.11.2013 r. w naszej parafii odbyło się uroczyste przyjęcie Medalu przez kandydatów do Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Siedem osób otrzymało Medal na różowej wstążce składając swoją obietnicę u stóp ołtarza, i dwie osoby na zielonej wstążce. Wszystkim życzymy wierności Niepokalanej.

Pokaz zdjęć Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.